הפקת ג'ינגל עסקי

הקלטת קריינות

המעבר המסיבי לאינטרנט ונטישת הטלוויזיה והרדיו כמעט שלא פגעו בצורך בשירותי הקלטת קריינות, אלא להפך. נוצרו שלל הצעות למי שזהו עיסוקו והוא רוצה להקליט קריינות ולהתפרנס מכך. ההקלטות מבוקשות מאוד בתחומים שונים, כך שאפשר אפילו להתמחות בהם ולמצוא את מה שמדבר אליכם הכי הרבה ולהקליט בתחום זה.

מי צריך הקלטת קריינות?

  • פרסומות ותשדירים – גם לטלוויזיה, לרדיו, לתחנות האינטרנטיות, לפרסומות בטלוויזיה וברדיו וגם לאינטרנט, יש מספיק ביקוש להקלטת קריינות שתוכלו למצוא בה פרנסה. ההקלטות מיועדות בדרך כלל גם למי שיכול לשחק מעט מול המיקרופון ולא רק להקריא טקסטים שיווקיים משום שלפעמים צריך למתג את המותג בסיפור ובדמות.
  • הקלטות לתכניות רדיו וטלוויזיה – לא רק עיתונאים וכתבים מקליטים תכניות רדיו וטלוויזיה. יש לא מעט ביקוש להקלטות קריינות שמחפשות את הקריינים המקצועיים והמכובדים כדי להקריא טקסטים שונים או להגיש אותם.
  • הקלטות מסחריות – הקלטות שמיועדות למרכזיות ממוחשבות או הקלטות של הנחיות שונות במענה ממוחשב.
  • הקלטות לאתרים – היום חובה להנגיש אתרים גם לעיוורים ולכן הקלטות מבוקשות מאוד לכל מי שרוצה לעמוד בתנאי החוק ולאפשר לכבדי ראייה ליהנות מהתוכן שלו.
  • הקלטת פודקאסטים – ענף הולך ומתפתח של שידורי אינטרנט מוקלטים שאפשר לגלוש אליהם ולשמוע אותם בקביעות, בתשלום או חינם, והם מספקים ידע מגוון בתחומים שונים, מפודקאסטים על היסטוריה ועד מדע ואקטואליה.
  • הקלטות עסקיות – קריינות לסרטי תדמית ומצגות, הרצאות ועוד הם חלק מהדרישות לקריינות בעולם העסקים של היום.

היכן ניתן לקבל שירותי הקלטת קריינות?

שירותי הקלטת קריינות אפשר לקבל אצל קריינים שעברו קורס קריינות ולמדו היטב את המקצוע. בקורס כזה לומדים דיקציה ואינטונציה נכונה, הגייה של עברית והגשה של טקסט, פיתוח קול בסיסי ועבודה על טכניקות שונות שיכולות לסייע לאנשים לקריין גם אם לא ניחנו בנוני קול טבעי מוצלחים. השיטה בקול חשוב הולכן רצוי למצוא קריינים כאלה מבין מי שסיימו הכשרה טובה בקריינות ובכך הם יכולים לספק שירותים טובים יותר למי שזקוק להקלטת קריינות לכל מטרה. קריינים שמסיימים את הקורסים מתקבלים בדרך כלל לעבודה בסוכנויות ומשרדים שמייצגים קריינים. יש גם איגוד קריינים שאפשר להיעזר בשירותיו מי שעובד בכך יודע שהוא גם צרי להמשיל להתאמן כל הזמן כדי להישאר מוכן לעבודה וכשיר. מומלץ להכין הקלטות דוגמה שלכם כדי לשלוח לסוכנויות וכדי לקבל עבודות ממי שהקול שלכם ימצא חן בעיניו. עבודת קריינות היא עבודה ככל עבודה אחרת שבה יש אודישנים או התאמה של הקול והדמות לטקסט שאותו צריך לקריין.

מהם טווחי המחירים הממוצעים עבור שירות זה?

מחירון הקריינות הוא נזיל וגמיש ונע בין הקריינים המפורסמים שגובים בדרך כלל הרבה תמורת השאלת קולם למותגים מסוימים ולשירותים מסוימים שהם מקריינים, ועד תעריפים למתחילים שעדיים לא סיימו להשתפשף ולהכיר את כל הגורמים בענף וטרם צברו ניסיון רב. בכל מקרה, יש לאיגוד הקריינים מחירון מומלץ למי שרוצה לדעת כמה הוא יכול לגבות, אם כי תמיד המחיר הוא פונקציה של ביקוש והיצע ועד כמה אתם מנהלים משא ומתן נכון. ככלל מחיר הקריינות נקבע או לפי שעות קריינות או לפי מספר המילים בטקסט, כאשר יש לחשב אם מדובר בטקסט באנגלית או בעברית. שעת קריינות למתחילים נעה סביב 400 שקלים לשעה. כל גלישה ממנה עולה לפי החלק היחסי. סשנים שנקבעו מראש למספר מסוים של שעות המחיר שלו ייקבע בהתאם, כמו סשן של שלוש שעות שיכול לעלות כאלף שקלים. מחיר למילה יכול לנוע סביב 1.5 שקלים או לפי מספר הדפים.

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!