היכן הכי כדאי לקנות ירקות ופירות?

התזונה היא אחד הדברים החשובים והמהותיים ביותר שיש לכל אדם להתעסק בו. מדובר במה שבאמת יהפוך את הבריאות לאיתנה או קלוקלת ויש הרבה מה לדעת או מה לעשות על מנת לוודא שאוכלים טוב, מאוזן ונכון. כיום בעידן השפע יש גם לא מעט בחירה ולכן מה שבאמת צריך להתייחס אליו זה ההעדפות שצריך לבצע בין אפשרויות שונות. כאשר מדובר בקנייה של ירקות ופירות מסוגים שונים – הרי שמה שקובע זה המקום שבו קונים אותם. תמיד חשוב וכדאי להעדיף מקום שמוכר פירות וירקות טריים ככל האפשר, שיש בו תחלופה גבוהה של סחורה וכמובן שהפירות והירקות מגיעים מחקלאים בצורה של סחר הוגן. המחירים גם הם נתון חשוב מאד והמבחר הגדול תמיד יכול לסייע ללקוחות להיחשף לסוגים חדשים שאולי הם פחות מכירים.

 

איך יודעים על מקום טוב לקנות בו ירקות ופירות?

כאמור – מה שקובע מבחינת קנייה של פירות וירקות זה דרגת הטריות שלהם. חשוב מאד לבחור בכאלה שיגיעו כמה שיותר מהר מהשדה או המטע ולהעדיף לקנות פירות וירקות מהחקלאי. חשוב מאד להבין שהצרכן רוצה וצריך לאכול את הפירות והירקות במצבם הטרי ביותר, שכן אז הם מלאים בטעם, הם בשרניים, מלאים במיץ, יש בהם את הערכים הטובים ביותר של כל המרכיבים התזונתיים ובעצם הם נמצאים במצב הכי טוב לאכילה שלהם. ברגע שבוחרים לקנות ישירות מהחקלאי – הרי שאין בזבוזי זמן בדרך. הסחורה עומדת למכירה ממש מהרגע שבו הירקות והפירות נקטפים ובשלים. בעבר זה היה מאד בעייתי לביצוע והסחורה הייתה מגיעה לחנויות או לנקודות המכירה כאשר היא כבר הייתה לא ממש במצב טוב אך כיום בהחלט אפשר לקנות את כל הסוגים של הפירות והירקות בסמוך למועד שבו קוטפים או אוספים אותם וכך נהנים מהם גם כשהם טריים ומוכנים לאכילה וגם כאשר מבשלים מהם ומרוויחים תבשילים טעימים עם הרבה ערכים תזונתיים.

 

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

איך יודעים שקונים ישירות מהחקלאי?

כיום אפשר לרכוש פירות וירקות לא פחות ממעולים ישירות דרך החקלאי גם באמצעות אתרי האינטרנט וחשוב מאד לוודא שאכן מדובר במכירה ישירות מהחקלאי. ברגע שמקפידים על זה אפשר להפוך את התזונה של הבית לבריאה הרבה יותר וגם לחשוף את כל בני המשפחה לסוגים שונים ומגוונים של ירקות ופירות. כיום יש לא מעט סוגים שלא היו מוכרים בעבר וברגע שנחשפים אליהם וטועמים אותם – אי אפשר לחזור אחורה וללא ספק נהנים מטעמים חדשים. הפירות והירקות מלווים את כל הארוחות לאורך היממה כולה ולכן יש חשיבות לבחירתם של אלה הטריים והטובים ביותר. דבר נוסף ולא פחות חשוב לדעת ולזכור הוא שמזג האוויר בישראל הוא כזה שמאפשר גידול של הרבה מאד זנים וסוגים מעניינים.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!