רואים כוכבים: מהו דיבוב סרטים ולמי הוא מתאים

רואים כוכבים: מהו דיבוב סרטים ולמי הוא מתאים?

שיטת הדיבוב היא שיטה שנעשה בה שימוש בהפקת סרטים וסדרות, כאשר הודות לה ניתן להקליט ולהחליף קולות בסרטים קיימים לקולות חדשים. לרוב, התכלית היא להוסיף קול בשפה המקומית, שכן ישנם סרטים המוקלטים בשפות זרות. הודות לדיבוב, ניתן להנגיש את התכנים השונים לדוברי השפה המקומית – כך שיותר אנשים יכולים לצרוך את התכנים וליהנות מהם. הדיבוב רלוונטי לסדרות טלוויזיה וסרטים המיועדים לקהל בוגר, אך בעיקר לסרטי ילדים. הסיבה היא שילדים קטנים אינם יודעים לקרוא ואף הם אינם מבינים שפות זרות. הדיבוב לשפה המקומית מאפשר לקהל זה ליהנות ממגוון רחב ובלתי מוגבל של סדרות ושל סרטים.

האתגר הגדול של המדבב: לשחק את הטקסט

דיבוב לסרטים הינו דיבוב השונה מדיבובים אחרים וקריינות, זאת מאחר ועל המדובב להיות בעל כישרון משחק. בעוד שחקנים המופיעים על הבמה או בטלוויזיה יכולים לשכנע את הצופים גם הודות למימד החזותי, הרי שעל המדובב להעביר רגשות וכוונות באמצעות קולו בלבד. מדובר על כשרון ייחודי שאצל רבים הינו טבעי, בעוד אצל אחרים ניתן לפתח אותו באמצעות קורס מיוחד של דיבוב. מעבר לכך, האתגר הגדול שבלהיות מדובב הוא שמדובר על דמויות חדשות במרבית המקרים, כך שאין כל רפרנס למדובב ממנו הוא יכול ללמוד או שאותו הוא יכול לשכתב: על המדובב להעביר את הטקסטים השונים באמצעות כשרונו בלבד, כאשר המטרה היא להגיש את הטקסט בצורה נכונה, מדוייקת וכזו ההולמת את הדמות.

השפעה נרחבת על מגוון רחב של קהלים!

אלו המעוניינים להיות מדובבים בסרטים צריכים לעבור קורס מקצועי של דיבוב. מדובר על עולם שלם הכולל בין היתר את עקרונות הגשת הטקסטים, כמו גם דיקציה שהינה חשובה. בעת שאתם מדובבים סרטים, בעיקר בעת שמדובר על סרטי ילדים, אתם הופכים להיות בעלי השפעה עצומה על אותו הקהל! הילדים לומדים לזהות את הדמויות הודות לקולכם, תוך שהם מתחברים לדמויות לא רק על פי החזות שלהם, אלא על פי קולם והרגשות העוברים באמצעות הקול.

המדבב: יכולות של טכניקה, משחק ורגש

על המדובבים להעביר את הטקסט לטובבת הדיבוב באמצעות טכניקה של דיבוב, יכולות משחק והמון רגש. מובן כי דיבוב של דמות כועסת מצריך להעביר את הטקס בצורה שונה, בעוד דמות מאוהבת תהיה מדובבת בצורה שונה לחלוטין. על המדובב להכיר את הדמות, ליצוק לה מאפיינים, להגדיר אותה ולאחר מכן לנסות ולדובב אותה באצעות מספר הקלטות כאשר הכלי לעשות זאת הוא הקול. עולם הדיבוב מתקשר באופן ישיר לעולמות הקול והמשחק, כאשר על המדובבים להיות בעלי קול ייחודי שיכול להתאים למניפה רחבה של דמויות.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

קורס דיבוב מקצועי משפר את יכולות הדיבוב ובאופן זה מגדיל את הסיכוי של אלו הלומדים את עולם הדיבוב להשתלב בתעסוקה רלוונטית. מאחר ובכל שנה מדובבים עשרות סרטים וסדרות, הרי שהביקוש למדובבים לא פוסק לרגע. מדובבים מקצועיים משתלבים בתעשייה ומובילים את קולן של הדמויות האהובות ביותר! כדי לקרוא עוד על אפשרויות תעסוקה למדובבים לחצו כאן.

איך קורס דיבוב יכול לסייע?

הבסיס הינו כישרון משחק וקול ייחודי. מטרתו של הקורס היא להעניק מעטפת רלוונטית המדייקת את עולם הדיבוב. על כן, במהלך קורס דיבוב תוכלו ללמוד על איך ניגשים לטקסט, מהן טכניקות הדיבוב הפופולאריות ביותר, איך בוחרים באינטונציה הנכונה בהתאם לדמות, איך מפיקים קולות רקע ואיך מתנהלים באולפן באופן מקצועי.

לא תאמינו אפילו עד כמה גמיש קולכם ועד כמה ניתן באמצעותו לדובב קול של דמות המאופיינת בגיל קטן, אך מצד שני גם לדובב את דמות המרשע בסרט אנימציה.

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!