פיתוח קול

הקשר בין פיתוח קול לבין שירה ברור לרוב האנשים אולם לא ברור להם הקשר שיש בין סוגים שונים של לימודי שירה לבין סוג המוזיקה שהוא שומע. פיתוח קול מאמן את הלומד לפתח את הקול שלו למקסימום היכולת שלו, וזה יכול להיות למטרת שירה או למטרת קריינות, חזנות ופייטנות, או אפילו משחק ונאומים. בבסיס של כל שירה יש צורך ללמוד לשיר נכון, לבטא מילים, ללמוד לקרוא תווים ולשיר בסולמות שונים, ויש לדעת כיצד להפיק את הקול שלכם מבלי לפגוע במיתרי הקול מצד אחד, וכיצד למצות את מלוא הפוטנציאל שלו מצד שני. כל זמר או חובב שירה שלומד פיתוח קול עושה היכרות ראשונית עם היכולות שלו ועם מנעד השירה שלו, מה שפותח בפניו את האפשרויות לשיר במגוון סגנונות. פיתוח קל נשען על בסיס דומה לכולם ומתפתח משם אצל כל אחד בהתאם למנעד ולצבע הקול שלו ללימודים נוספים ומתקדמים יותר. לאחד מהם קוראים בל קנטו, והוא תחום שירה שנחשב מתקדם ומקצועי ביותר שאינו מתאים לכל אחד.

קצת על שיטת בל-קנטו

בל קנטו הוא באיטלקית "שירה יפה", כלומר שיטת שירה שמיועדת בעיקר לאופרה ולשירה קלאסית, משום שהיא משתמשת בקול שיוצא מהחזה בצורה מלאה וחזקה, דרך פה פתוח לגמרי כדי לא להפריע לצליל להישמע ברצף. זה מאפשר לזמרים לשיר יצירות קלאסיות משום שבהן יש דגש על שירה כזאת ועל טכניקה שמחייבת מורכבות ותחכום של היכולת להתמודד עם תווים. לשירה כזו יש גם קשר לשפות מסוימות שבהן נכתבו האופרות משום שגם לאופן ההגייה והדיקציה של השפה יש קשר לאיכות השירה של הזמרים. שיטה זו מלמדת את השרים להשתמש נכון בשרירי הבטן, החזה והסרעפת ולהביא לעבודה נכונה ביניהם משום שרוב האנשים אינם עושים זאת נכון אפילו ביום יום. תרגילי נשימה, דיבור ושירה הם חלק מהשיטה שמאפשרת להם לא לשחוק את מיתרי הקול בגרון ולהפיק את הקול שלהם ממקומות אחרים ונכונים יותר למטרותיהם.

פיתוח קול

הרגלים רעים הבאים לידי ביטוי בעת הפקת קול

רובנו מדברים באופן טבעי מהגרון מבלי להשתמש בשרירי הבטן והחזה שלנו, אלא אם כן אנחנו מגיעים למצב של צעקות או של קושי מסוים שמחייב אותנו לנסות להפיק את הקול אחרת, כמו צרידות. זמרים אינם שרים מהגרון בשיטת בל קנטו, כמו זמרים אחרים של מוזיקת פופ ורוק, לדוגמה. הם חייבים להפיק קול חזק ויציב ומלא בפה פתוח שמשמש למעשה פתח היציאה של הקול שמופק במעמקי הגוף בעזרת שימוש בשרירים כמו הסרעפת, הראיות וכן הלאה. כך לא נגרמת שחיקה שמוכרת לנו כתוצאה מההרגל לדבר רק מהגרון, וכך גם מנוצלת היכולת המרבית של הריאות תוך כדי עיקוף מיתרי הקול, דרך חלל הפה והגולגולת. מכיוון שאי אפשר להפיק קול חזק ומתמשך מהשימוש במיתרי הגרון, הם לומדים להפיק אותו תוך שימוש בחלל הפה ובכך חוסכים לעצמם נזק שאנחנו גורמים לעצמנו כשאנחנו לא לומדים להשתמש בזה נכון במצבים של דיבור ממושך.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

זניחת ההרגלים הישנים ובניית המערכת מחדש

קורס לימודי פיתוח קול מלמד מחדש איך להכיר את הקול שלכם ואת כל מערכת הפקת הקול כדי להשתמש בה נכון. אנחנו מכירים מצוין את הצרידות שמאפיינת מורים ואחרים שרגילים לדבר הרבה. אין ספק שלימודי פיתוח קול היו מסייעים להם להימנע מהרגלי הפעלת לחץ פסול על הגרון כדי לשמור על מיתרי הקול שלהם. למרבה הצער, זה גורם לפעמים גם לבעיות בריאות בגרון. בלימודי פיתוח קול בשיטת בל קנטו זה בדיוק מה שלומדים לעשות – טכניקות נשימה וחימום הקול, טכניקה שמאפשרת לדבר בקול רם מבלי לצעוק ולהצטרד, שיפור הדיקציה של השרים כדי ללמוד להגות נכון עיצורים ותנועות ובכך גם ללמוד איך לפתוח את הפה בצורה מלאה בכל פעם. כמו כן, לומדים אפילו יציבה גופנית ותנוחות שבהן הקול נשמע טוב יותר וללא מאמץ.

 

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!