קורס כתבי ספורט

קורס כתבי ספורט- להפוך את האהבה לספורט למקצוע

כתבי ספורט הם כנראה האנשים המאושרים ביותר בעולם משום שהם בני המזל שעוסקים במקצוע שהם אוהבים לעסוק בו גם כאשר לא משלמים להם על זה. השילוב בין אהבת הספורט לבין העיסוק בו ככתב ספורט הוא שילוב מלהיב שמסביר למה כל כך הרבה כתבי ספורט תמיד נשמעים מרוצים, גם כאשר הפייבוריטים שלהם מפסידים. ספורט הוא תחום מיוחד שרק מי שמבין בו באמת או רק מי שמתמצא בו לעומקו יכולים לשדר. בגלל זה תחום כתבי ספורט מחפש כל הזמן מועמדים שיכולים להציע את השילוב הראוי שבין יכולת קריינות ושידור והבנה בתחום זה. אלה האנשים שנחשבים מועמדים מצויינים לקורס כתבי ספורט שישמח לקבל מועמדים מקצועיים כאלה.

קורס כתבי ספורט

מה צריך לדעת על קורס כתבי ספורט?

  • חשיבותו של קול טוב – אינכם חייבים להיות קריינים מקצועיים עם קול מעולה, אבל הקול שלכם חייב להיות רדיופוני במידה מינימלית לפחות, כדי שאפשר יהיה לעבוד אתו ולשפר אותו. הסיבה לכך היא שכל כתבי הספורט מדווחים מאירועי ספורט והם חייבים להיות נעימים לאוזן במידה שלא תגרום למאזינים ולצופים לנטוש. גם אם אין לכם יכולות מעולות כעת, עברו את הבחינה שנדרשת כדי לקבוע אם יש לכם קול שאפשר לעבוד אתו.

  • ידע מקצועי – גם אם אינכם מכירים את כל תחומי הספורט עדיין חייב להיות לכם ידע מסוים בספורט בתחומים שונים כדי לדעת לסקר אותם ולדווח על אירועי ספורט. מקצועות ספורט שונים אפשר ללמוד תוך כדי עבודה, כמובן, ולראיין פרשנים מקצועיים שהם בדרך כלל אנשי התחום שפרשו מעיסוק בו. אבל ההבנה שלכם בספורט חייבת להיות כזאת שתוכלו לשדר ולשכנע שאתם מבינים בענף. אין דבר מביך יותר מאשר לשדר מאירוע ספורטיבי מבלי להבין מה קורה, במיוחד משום שחלק גדול מהשידורים של אירועי ספורט מועברים ברדיו ושם יש לתאר בכל שנייה מה קורה בשטח.

  • איזון בין ההתלהבות למקצועיות – שידורי הספורט בישראל ובעולם העניקו לנו אין ספור שידורים מיתולוגיים בגלל התלהבות של כתבי הספורט מול ההיסטוריה המרתקת המתרחשת לנגד עיניהם, יחד עם זאת היינו עדים גם למריבות ולהתלהטות לא מקצועית בין שדרני ספורט לבין פרשנים. כתבי ספורט אמנם מוכרים כאנשי מקצוע עם אופי ואישיות צבעונית, אבל עדיין כדי להישאר מקצועי יש לדעת כיצד להעביר לקהל את האירוע מבלי לאבד את האיזון בין מקצועיות מצד אחד, והתלהבות אנושית וצבעונית מצד שני.

  • היצע גדול של אפשרויות בתחום – נכון שההעדפה הראשונה היא לעבוד בתחנה מוכרת של טלוויזיה או רדיו, אבל גם בתחום הפרטי יש מספיק הצעות לשדרי ספורט שאינן בתחנות גדולות. תמיד יהיה ביקוש לספורט ותמיד תוכלו למצוא מקום אם אתם טובים באמת ויש לכם ייחודיות מקצועית כלשהי להציע. זה קורה במיוחד לקראת תחרויות גדולות לכן יכול להיות שהעבודה תהיה גם עונתית.

קורס כתבי ספורט

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

מה לומדים בקורס שדרי ספורט?

  • פיתוח קול – בין כל הצעקות במגרש ובאולפן צריך לדעת כיצד לא לאבד את הקול ולשמור עליו גם כאשר מתרגשים מאוד. פיתוח קול נועד לכולם, במיוחד לכאלה שהקול שלהם הוא בנקודת פתיחה פחות מזהירה ממי שיש לו כבר קול רדיופוני מרשים. הקהל לא רוצה לשמוע שדר ספורט שאינו שולט בעצמו ולא נעים לשמוע אותו משדר משחקים ואירועים חשובים. פיתוח קול גם מאפשר לכם לשמור על הכלי הזה מבלי לאבד אותו דווקא כשתזדקקו לו.

  • קריאת טקסטים – לא מספיק ללמוד לאלתר ולדבר בשידור חי, צריך גם ללמוד לקרוא טקסטים ולהכין כתבות לפעמים. תוכלו גם ללמוד כיצד להעביר את המסר מול המיקרופון ומול המצלמה מבלי לאבד עשתונות ומבלי לבזבז זמן אוויר.

  • דיקציה ואינטונציה – כל כתב וכל שדרן חייבים לדעת כיצד לבטא את עצמם מבלי לבזבז את המנעד של הרגשות שאפשר להביע. בדרך כלל, שדרנים אינם מביעים רגשות בדיווחים, אולם מכיוון שמדובר בתחום מאוד רגשני שבו הצבע של הסיפורים והתיאורים האנושיים נלווים לדיווחים היבשים על מהלכים של ספורטאים והתוצאות שלהם, צריך גם לדעת איך לעשות זאת בדרך שמפתחת את האישיות הרדיופונית או הטלוויזיונית שלכם. אנחנו מכירים מספיק שדרני ספורט שהאינטונציה שלהם עשתה את השידור לבלתי נשכח, ואנחנו זקוקים לשדרנים שיש להם דיקציה שעוזרת לנו להבין על מה הם מדברים.

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!