קורס קריינות רדיו

קורס קריינות רדיו

למרות השינויים המהותיים במפת צריכת התקשורת בישראל בעשור האחרון, ועל אף "הקורבנות" הרבים שאיבדו מכוחם במהלך הדרך (בראשם העיתונות הכתובה וערוצי הטלוויזיה 'החיים'), כוחו של הרדיו רק התעצם בתקופה זו. מסתבר, שגם בשלהי המרוץ הטכנולוגי הבלתי פוסק, יש פינה חמה בלב לתקשורת האנלוגית של פעם. ועכשיו, אחרי שפלטפורמת הרדיו הוכיחה שהיא כאן כדי להישאר עוד שנים ארוכות, זה הזמן להצטרף להצלחה. אוהבים תקשורת? חולמים על מיקרופונים בלילה? קורס קריינות רדיו מחכה רק עבורכם

קורס קריינות רדיו

מהי בעצם קריינות רדיו?

קריינות רדיו היא שם כולל לשלל תפקידים בתחנות הרדיו השונים, אשר המכנה המשותף להם טמון בעובדה שהמאזינים שומעים אותם, דהיינו – לפני הקלעים ולא מאחוריהם. כאן תמצאו שדרני תכניות אקטואליה, בידור, תרבות וספורט, מגישי חדשות, קרייני מזג האוויר או דיווחי תנועה, בעלי טור דעה מושמע, פרשנים למיניהם ועוד. בימינו, כשתחנות רדיו חדשות נפתחות חדשות לבקרים, לצד השילוב בין הרדיו בשידור חי לבין האפשרויות הדיגיטאליות להאזין למה שאוהבים מתי שנוח, קורס קריינות רדיו עשוי להוות פתח נפלא לקריירה חדשה.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

קורס קריינות רדיו – פרטים חשובים

קורס קריינות רדיו מיועד לגברים ונשים כאחד בגילאי 18 ומעלה (במקרים מסוימים, תתאפשר הרשמה בגיל צעיר יותר). הרדיו מחפש קולות וורסטיליים ככל שניתן, כך שהביקוש לדוברי שפה נוספת (אנגלית, ערבית, רוסית וצרפתית בעיקר) גבוה אף הוא. תחנות רדיו מקומיות וארציות פועלות מקצה הגולן ועד הרי אדום, כך שגם הנושא הגאוגרפי לא אמור להוות מכשול. הקורס מכוון לנישה המסוימת של הרדיו בפרט והמדיה המשודרת בכלל, אך קיימת חפיפה עם תחומי קריינות נוספים, לרבות קריינות פרסומות, קריינות לעסקים, קריינות אינטרנט ועוד. משך הקורס נע לרוב סביב ארבעה חודשים (סביב 16 מפגשים בני 3-4 שעות כל אחד) ובסיומו מוענקת תעודת הסמכה המהווה כרטיס כניסה לעולם המרתק כל כך של קריינות.

קורס קריינות רדיו

שאלת מיליון הדולר

אי אפשר שלא להתייחס לשאלה הראשונה שעולה במוחם של רבים בשיחה על קורס קריינות רדיו – האם יש צורך בקול רדיופוני נעים? ובכן, לא ניתן לענות על כך באופן ברור, אם כי בהחלט ניתן לומר שקול נעים הוא יתרון בתעשייה. מצד שני, גם גובה הוא יתרון בכדורסל, ועדיין יש שחקנים רבים שעושים חיל עם פחות מ-180 ס"ממעבר לכך, קול הוא עניין של טעם, ומה שעשוי להישמע נפלא למלהק אחד, עלול להישמע נוראי למלהק אחר. אפשר גם לשנות את גוון הקול, להוסיף לו אלמנטים רבים ולהפוך אותו, בסופו של דבר, למתאים יותר לתחום קריינות הרדיו. אז גם אם מעולם לא זכיתם למחמאה אחת על קולכם, אל תפסלו את רעיון קורס הקריינות.

נושאי הלימוד בקורס קריינות רדיו

במהלך קורס קריינות רדיו נלמדים נושאי לימוד שונים, הן ברמה התאורטית והן ברמה המעשית, אם כי ברור שלב הקורס הינו תרגול מתמשך וסיזיפי של קריינות רדיו מסוגים שונים, תוך כדי מתן ביקורת מקצועית והכוונה לשיפור מהגורמים המקצועיים הפועלים בקורס. בהקשר זה, נאמר רק שאין כמו בעלי ניסיון מתוך התעשייה, לכן העדיפו קורס המתגאה בצוות מרצים גדוש ניסיון (וקשרים) ברדיו הישראלי. אז מה הם אותם נושאים הנלמדים? ובכן, ברשימה ניתן למצוא מידע כללי על עבודה ברדיו, הכנה לקראת שידור, התמודדות ראשונית עם טקסטים בדרגות קושי שונות, נשימה נכונה, אינטונציה, דיקציה, טכניקות שונות להגיית שמות. אפילו איך לשבת נכון בכיסא יסבירו לכם. בקיצור, ב-50-60 שעות הקורס, לא תהיה אבן אחת שלא יהפכו עבורכם, שלא נדבר על עשרות שעות הקריינות שתצברו. עלות הקורס נעה בין 3,000 ל-6,000 ₪ במרבית מוסדות הלימוד.

קורס קריינות רדיו

קריינות רדיו – אפשרויות תעסוקה

סיימתם את הקורס בהצלחה, אכלתם בתאווה בטקס הסיום, מה עכשיו? ובכן, אם בלטתם לטובה במהלך הקורס (ובחרתם במוסד לימודי המקושר כמו שצריך), ייתכן מאוד ומנהלי הקורס יוכלו לסייע לכם במציאת מקום עבודה. גם אם הדבר לא יקרה, תוכלו לעשות זאת בכוחות עצמכם בין שלל האפשרויות שיעמדו לרשותכם. נמליץ בחום להיכנס לתעשיית הקריינות בכל דלת שתיפתח בפניכם, גם אם לא מדובר בתחילת הדרך בקריינות רדיו. הרבה יותר קל לשנות תפקידים מתוך תעשיית הקריינות.

אז זה הזמן להשמיע קול! קורס קריינות רדיו – הקול בידיים שלכם. בהצלחה!

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *