קורס כתיבת שירה

קורס כתיבת שירה – לשיר כל הדרך אל החלום

בין אלפי האנשים אותם זכיתם להכיר במהלך חייכם, מסתתרים כאלו שאהבתם לשירה ולמילה הכתובה אינן יודעת שובע. אם גם המחשבות שלכם נעות בין לחנים ומנגינות, חריזה ופיוטים, ייתכן מאוד שקורס כתיבת שירה הוא זה שיהפוך את החלומות שלכם למציאות יום יומית. למי מיועד קורס שכזה? מה מטרות הלימוד שבו? כמה זמן הוא נמשך? ומה עלותו? על שאלות אלו ועוד רבות אחרות נשיב בשורות הקרובות.

קורס כתיבת שירה – דרישות מקדימות?

שאלת מיליון הדולר כשמדובר בקורס כתיבת שירה היא האם זקוקים ליכולת וכישרון מולדים, או שניתן לרכוש אותם במהלך הקורס? ובכן, התשובה לשאלה אינה חד משמעית. אין כל ספק, בסיס כישרוני עשוי להקל משמעותית על המשך הדרך, ולהאמיר את סיכויי ההצלחה בקורס. אם זאת, ישנם מקרים בהם תשוקה עזה וכנה לכתיבה ולשירה הצליחו "לכסות" על יכולת ראשונית מינימאלית. בסופו של דבר, אל תאמרו נואש גם אם טרם התנסיתם בתחום זו, או שאינכם בטוחים לגבי היכולת שלכם. צוות מדריכים מקצועי ומיומן יצליח גם מכם להפיק את המירב.

קורס כתיבת שירה

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

חשוב לדעת אודות הקורס

קורס כתיבת שירה מועבר, במרבית המקרים, במסגרת קורס רשות (בחירה) מתוך תכנית לימודים אקדמאיים במקצועות כגון ספרות, הוראה וכדומה. מספר מוסדות לימוד ייעודיים מציעים קורס שכזה, ובראשם "דאבינג", שם תגלו קורס כתיבת שירה מקצועי ומקיף (לצד קורסים מעשירים ומרתקים נוספים). דרישת הקבלה לקורס, על פי רוב, הינה ראיון קבלה קצר, בו יוכלו אנשי המקצוע להתרשם מהאמביציה שלכם ולזיקה שלכם לתחום.

הקורס מיועד לכל אדם מכל גזע, דת ומין (לרוב מעל גיל 18), בעל חיבה עמוקה לשפה העברית ולתחום הזמר והשירה. אם נוהגים אתם לכתוב שירים, פזמונים, לחנים, סיפורים ודומיהם ולאחסן את יצירותיכם במגירה, קורס שכזה עשוי לשפוך אור על כשרונכם, ולמנוע ממנו להתבזבז בלי סיבה. בינינו, מה יש לכם להפסיד?

קורס כתיבת שירה – מטרות ונושאי לימוד

מטרת העל של קורס כתיבת שירה היא הכשרתם המקצועית של יוצרים ומוסיקאים, לטובת כתיבת שירים מקוריים. מטרות המשנה הן שיפור יכולת וטכניקות הכתיבה הקיימות, התמקצעות ותרגול נושאים כמו חריזה, תמצות, ניסוח, העשרת אוצר המילים של כל חניך ועוד. על מנת להשיג מטרות אלו, ייהנו החניכים משיעורים בקבוצות קטנות מאנשי מקצוע העוסקים שנים רבות, ובהצלחה, בתחום השירה בפרט והכתיבה בכלל.

קורס כתיבת שירה נמשך מספר חודשים (כשלושה – ארבעה בממוצע) וכולל מפגש שבועי אחד בן 3 שעות. במהלך הקורס נלמדים באופן תאורטי ומתורגלים באופן מעשי קשת רחבה של נושאי לימוד, לרבות היסטוריית השירה בישראל, איך לספר סיפור, חריזה, מילים נרדפות, אלתור, עושר לשוני, מטאפורה, שדות משמעות, כתיבה מיטונימית, דו משמעות, כתיבה מינימליסטית, שירה בעולם, סגנונות שירה ועוד.

קורס כתיבת שירה

קורס כתיבת שירה – חשיבות הבחירה וטווח המחירים

בבואכם לבחור את בית הספר למקצוע כתיבת השירה, מוטב אם תערכו בדיקה מקיפה ולא תבחרו באופציה הראשונה הנקרית בדרככם. בין מוסדות הלימוד השונים קיימים פערים לא רק בעלויות הקורס, אלא גם ברמת המקצועיות של הקורס והמרצים המעבירים אותו. זאת ועוד, קורסים שונים מציעים תחומי לימוד עשירים יותר מאחרים (דבר שלרוב יתבטא גם במשך הקורס, באופן טבעי). בשורה התחתונה, חשוב לבדוק כמו שצריך כי לבחירה הזו עשויה / עלולה להיות משמעות גבוהה בפתח הקריירה שלכם.

כאמור, משך ומאפייני הקורסים השונים נבדלים מהותית זה מזה, וכך גם כל נושא המחיר. לרוב תנוע עלות הקורס בין 2,000 ל-4,000 ₪, אם כי ניתן למצוא קורסים זולים ואף יקרים יותר.

היום שאחרי קורס כתיבת שירה

בסיום הקורס, עם טקס הפרידה המרגש ותעודת ההסמכה לה תזכו, ייפתחו בפניכם שערים רבים לקריירה במתחם תתיתחומים ועולמות. השוק הישראלי והעולמי צמאים לאנשים מוכשרים בתחום כתיבת השירה, כשגם האמנים עצמם ישמחו לחבור למי שידו טובה על המקלדתבביצה הישראלית, השמועה על איש מקצועי מוכשר ויוצא דופן מופצת במהירות, ודלתות ההצלחה עשויות להיפתח בזו אחר זו.

אז אל תסתפקו בהקראת שירים שכתבתם לחבר'ה או התנסות בטקסי בית הספר. תנו לכישרון ולאהבה שלכם את החופש להתממש. קורס כתיבת שירה – לחן לעתיד מנצח. בהצלחה!

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!