יכולת הקריינות

איך ניתן לשפר את יכולת הקריינות?

לא מעטים אלו שרוצים לתת את קולם, אך על מנת להיות קריינים יש צורך בידע רב שאת רובו מקבלים בקורס ייעודי של קריינות מקצועית. עולם הקריינות הינו עולם עשיר הכולל לא מעט סוגים של קריינות: החל מקריינות של מהדורת חדשות, דרך קריינות של ג'ינגל המפורסם בתחנות הרדיו ועד קריינות לטובת סרטוני תדמית המופצים על גבי הרשת המקוונת.

לא אחת נשאלת השאלה והיא מה צריך כדי להיות קריין. התשובה היא כי מדובר על מכלול של דברים הנדרשים על מנת לעסוק בתחום זה: קול נעים הינו נקודת פתיחה משמעותית, אך הקול הינו בסיס שעליו צריך ליצוק עוד אלמנטים נוספים. אם אתם כבר עוסקים בקריינות ורוצים להפוך טובים יותר, וגם אם אתם מעוניינים להיות קריינים ולהוביל באמצעות הקול שלכם, לפניכם כמה טיפים לשיפור היכולת שלכם. ההמלצה הברורה? לא לפסוח על קורס קריינות מקצועית של Dubbing.

1.עברית שפה קשה?

אם יש דבר המשפיע יותר מכל על קריינות טובה הוא כמובן השפה: לא תוכלו להיות מוכתרים כקריינים טובים ומוצלחים ללא בקיאות בשפה העברית. בעוד ישנם טקסטים המוכנים מראש שעל הקריין אך ורק להקריא אותם, לא אחת נדרשים הקריינים להוביל טקסטים בצורה ספונטנית, תוך שכל הניתן להם הוא ראשי פרקים לדון בהם. יהיו אלו שיאמרו כי עברית היא שפה קשה, אך על מנת להיכנס אל המעגל של הקריינים המקצועיים, עליכם לשלוט בשפה העברית.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

טיפ לשיפור העברית: קריאת ספרים היא כנראה הדבר היעיל ביותר שתוכלו לעשות. במציאות הוירטואלית של היום, גם קריאת מגזינים על גבי הרשת יכולה לסייע.

2.דיקציה ככלי חיוני להעברת המסר

אחת הבעיות השכיחות ביותר של הקריינים המתחילים היא הדיקציה. מורים לפיתוח קול עושים עבודה משמעותית מאד עם התלמידים שלהם בכל הקשור לדיקציה, וכך גם עליכם כקריינים. מדוע ישנה חשיבות לדיקציה? מטרת העל של קריין היא להעביר מסר. מה קורה בעת שהדיקציה אינה מושלמת? המסר לא עובר. דיקציה שאינה טובה באה לידי ביטוי בבליעת מילים ובהגייה לא נכונה שלהן. כאלו שהאחריות שלהם היא להעביר את המסר, עליכם לדבר בחיתוך נכון ולקרוא כל מילה כאילו והיא המילה היחידה שעליכם לקרוא.

טיפ לשיפור הדיקציה: הקריאו טקסט בצורה מוגזמת כאשר כל מילה נקראת כאילו והיא המילה היחידה. כך תוכלו להרגיש כל מילה ומילה ולהבין את חשיבותה. לאחר מכן, קראו שוב את הטקסט תוך מתן דגש על המילים, אך בצורה מבוקרת.

3.התחברו לטקסט שאתם מעבירים

במידה רבה הקריינים הם סוג של שחקנים. המשמעות? עליכם להתחבר לטקסט! כל טקסט שלא תקריאו נושא עליו תכנים שונים וגם קהל היעד משתנה, כך שחשוב לדעת איך לגשת אל הטקסט, להבין מה עליכם להעביר ואל מי אתם מעבירים. מובן כי אם אתם מבצעים קריינות עבור סרטון פרסומת תדמיתי למשרד עורכי דין, עליכם לפנות בצורה רשמית, לדבר בטון סמכותי ולהעביר את התוכן בצורה עניינית. מנגד, אם אתם עושים קריינות עבור ג'ינגל למסעדה איטלקית, המסר יכול לעבור באמצעות חרוזים, שירה עליזה ואפילו עם שימוש במבטא האיטלקי כדי להחדיר אותנטיות לג'ינגל.

4.כלים איכותיים באמצעות קורס קריינות

הבשורה המשמחת היא שתוכלו ליהנות מתכנים של קריינות מקצועית עם Dubbing! כמו בכל דבר, קיצורי דרך פחות עוזרים, אך בעת שעושים דרך משמעותית המבוססת על למידה מהטובים ביותר – קל יותר לטעום מטעמה של הצלחה. אם תרצו להיות קריינים ולהשתלב בתעשייה, עליכם לרכוש ידע שישרת אתכם בעבודת הקריינות הכל כך מגוונת הדורשת מכם לא מעט. מדוע חשוב לעבור קורס שכזה ואילו תכנים מעבירים בו?

מעבר לידע שתקבלו שאיפשר לכם לעסוק בעולם של קריינות מקצועית, הרי שאתם מתנסים גם בטעם הקריינות. קורס מקצועי מבוסס לא רק על תכנים עיוניים, אלא גם על עבודה מעשית, מה שאומר שתוכלו להיכנס אל נעליהם של הקריינים עם התנסות באולפני הקלטות ועם עבודה צמודה אל חוד החנית של מרצי הקריינות. על מנת ליהנות מקורס שכזה, יהיה עליכם לעבור מבחן שמטרתו לאתר את הפוטנציאל שלכם להיות קריינים מקצועיים. התכנים המועברים בקורס מגוונים וכוללים שיעורי פיתוח קול, איך מגישים טקסט, משמעותה של הדיקציה והטונציה וגם שליטה בגוון קולכם.

עדיין מתלבטים? תוכלו להיעזר בפוסט 'לימודי קריינות- האם זה מתאים לכם?' בתהליך קבלת ההחלטה ולברר עוד אודות מחירי קורס קריינות. ודאי תשתכנעו כי זאת השקעה משתלמת.

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *