פיתוח קול

מאחורי הקול: מדבבים מפורסמים בישראל

אנחנו גדלנו על הקול שלהם, הם היו הקולות המרכזיים שחלחלו למוחנו בראשית ילדותנו וליוו אותנו לכל אורך הדרך בסדרות ובסרטי הילדים האהובים עלינו. בואו נעשה היכרות עם מדבבים מפורסמים בישראל

ניקו בר – ניקו בר נמצא במקצוע לא מאתמול. הוא שחקן, מדבב ובימאי קולות ואף בוגר הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב. ניקו דיבב המון דמויות מצוירות שגדלנו עליהן. הדיבוב הראשון שלו היה של טובטוב הגמד, הוא דיבב גם את דןדין השופט, ואת האריה מ"הקוסם מארץ עוץ". אולי אתם זוכרים אותו גם מ"קומקום" ומ"בסוד העניינים". חוץ מזה הוא כיכב בדיבוב של מלא סדרות: טאו טאו, אבירי האור הקסום, שוטרים וגנבים, דני שובבני, אלף ואחת אמריקות, אגדות אנדרסן, נילוס איש החלומות, אגדות המלך שלמה, פנג הרחוב, רחוב סומסום, רחוב קסם, ד"ר סוס ועוד.

לאחר שנות דיבוב רבות הוא פרש בשיא בשנת 2009. האמת שהוא לא רק דיבב אלא גם השתתף בהצגות תיאטרון ואפילו בסדרה "האמת העירומה" ששודרה בערוץ 10. במשך כעשור הוא גם ניהל אולפן הקלטות משלו בתל אביב וכן שימש כבימאי במחלקת הדיבוב של הטלוויזיה החינוכית. כיום ניקו מכשיר את הדור הבא של המדבבים בארץ באמצעות קורס הדיבוב שלו שפועל כבר מספר שנים בהצלחה רבה.

יפה גבאייפה גבאי היא מוותיקות הדיבוב בארץ. עם נסיון של מעל 30 שנה בתחום הדיבוב, היא אחראית על כמה מהקולות המוכרים ביותר: מרקו ("הלב"), דני שובבני, בינבה, עליזה בארץ הפלאות, קופיקו, פומיקי ועוד רבים וטובים. גבאי אחראית גם על בימוי הצגות בתיאטרון ילדים, ומעבירה כיום קורס דיבוב לילדים, נוער ומבוגרים באולפני ביאליק בתל אביב. למידע נוסף על הקורס.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שפרירה זכאירז – שפרירה, שנולדה בשנת 1932, היא חלוצת הדיבוב העברי בישראל. יש לה רזומה מרשים ביותר כשחקנית, מדבבת, בימאית דיבוב ואף מתרגמת. שפרירה החלה את דרכה בלימודי משחק בסטודיו של מניה ארנון ותפקיד הבכורה שלה היה בסרט "דמעת הנחמה הגדולה" בשנת 1947. בהמשך היא שיחקה בתיאטרון הבימה וטסה ללמוד במשך שנתיים באקדמיה למוזיקה ולאמנויות הדרמטיות שבלונדון. במשך השנים היא שיחקה בתיאטראות שונים בשלל הצגות.

בשנת 1980 היא הקימה בכבודה ובעצמה חברת דיבוב סרטים בשם "סרטי אז" שהייתה קיימת עד לשנת 2008. זכאי תרמה את קולה המיוחד לדיבובים של המון סדרות שכולנו גדלנו עליהן: שאלתיאל קוואק, היה היה – החיים, הלב, דובוני אכפת לי, דנבר הדינוזאור האחרון והדרדסים. כל הסדרות הללו שודרו באותם בימים בטלוויזיה החינוכית וכן בערוץ 1 של אותם ימים.
כאשר הוחלט להפיק לראשונה דיבובים בעברית לסרטי דיסני הראשונה שנקראה למשימה היא זכאי. תחת פיקודה של זכאי דובב הסרט הראשון ספר הג'ונגל בשנת 1988 והדיבוב שלו נחשב לסיפור הצלחה. מאז ביימה זכאי את הפקת דיבובם של סרטי ילדים רבים.

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *