הפקת ג'ינגל עסקי

קריינות ספורט

קריינות ספורט היא ענף אחד מענפי הקריינות, והיא מוכרת לנו בעיקר משידורי הספורט. קריינות ספורט היא אמנם גם חלק ממה שאנחנו שומעים בתחרויות הספורט עצמן ברמקולים, כאשר הקריין מודיע על תחילת המשחקים והתחרויות ומודיע את שמות המתחרים ועל ההתרחשויות השונות, אבל כשאנחנו מדברים על קרייני ספורט אנחנו מתכוונים בעיקר למי שמשדר ספורט ברדיו, בטלוויזיה ובאינטרנט. כדי לשדר ספורט אנחנו צריכים להיות קריינים בעי קול מתאים אולם נחוצות לכך גם תכונות ומיומנויות נוספות שנסקור כאן כדי לשדר ספורט כראוי.

מהי קריינות ספורט?

שדרני הספורט שאנחנו מכירים משידורים מפורסמים הם מיתולוגיים ולא בכדי. שידורי ספורט אינם כמו כל קריינות כגילה. שדרי ספורט מעבירים את כל מה שקורה במגרש או על המסלול בצורה מדויקת שנייה אחר שנייה, ומכיוון שהם היחידים שמעבירים את האירוע הם גם לא יכולים להפסיק לדבר ולו לשנייה אחד, אחרת יהיה מה שקורה "אוויר מת", שזה הדבר שאסור לעשות בשידורי רדיו וטלוויזיה. לכן, קריין ספורט חייב להיות אדם שידוע למלא את האוויר בדיבור מעניין ובעל משמעות ולא סתם כדי להעביר את הזמן.

חשיבות הידע המקצועי

שדרני ספורט ידועים ומתפרסמים לפי מידת הידע המקצועי שלהם. ולכן, הוא גם חייב להיות בעל ידע ספורטיבי מדויק ומעודכן, להכיר את חוקי המשחקים והענפים, לפרשן ולהסביר תוך כדי ההתרחשות, וגם לראיין את הפרשנים המתלווים לשידורים כל הזמן ובצורה מעניינת. זהו הבסיס של כל קריינות ספורט שמסתעפת ליכולות ולמיומנויות שונות. קרייני ספורט חייבים גם לדעת לגעת בקהל שאינו רואה מה שקורה ולכן להעביר לו את הריגוש, האכזבה, התסכול, הציפיות, התקווה ושמחת הניצחון ברגעים הנכונים.

מה נחוץ לקריין ספורט מוצלח?

  • קול רדיופוני או מעניין, שאפשר יהיה להאזין לו ולקבל דרכו את הריגושים הנכונים של ההתרחשויות, כולל כל הרגשות.
  • תזמון מעולה שמאפשר לו לחזות את ההתרחשויות ולתאר אותן כמו שצריך למי שאינו נמצא מול המסך, אבל גם למי שרואה הכל ושומע תוך כדי כך את ההסברים הנכונים.
  • ידע מקצועי בתחרויות, בענפי הספורט ובחוקי הענף כדי להעביר את הידע הזה למאזינים.
  • חוש הומור ואמפתיה משום שספורט הוא תחום שבו שום דבר אינו מובן מאליו, ולא מדובר בתחום קר מריגושים אלא כזה שמספק קתרזיס ובילוי לגברים ונשים שמשתמשים בספורט כתחביב וערוץ לשחרור לחצים.
  • גם בספורט לא מוותרים על ידיעת עברית, הגייה – דיקציה, אינטונציה רב גונית, שפה רהוטה וללא גסויות שנהוגות בתחום זה לרוב, יכולת הבעה עשירה, מקצועיות ומיומנות שימוש בקול כדי להעביר מטענים רגשיים, אמפתיה ותסכול, ציפייה ו ושמחה.

למי מתאימה קריינות ספורט?

קריינות ספורט מתאימה לחובבי ספורט מושבעים שיש להם גם יכולת מצוינת ללמוד להשתמש בקול שלהם להעביר את ההתרחשויות על המגרש בצורה מעניינת. מי שיודע שהוא רואה בספורט קצת יותר מאשר חובבנות שהוא נהנה ממנה על המגרש, ומי שיש לו קול שיכול גם להעביר את האינטונציות והריגושים ויכול גם ללמוד ברצינות את הידע המקצועי, יכול ללכת ללמוד קריינות ספורט אצל מקצוענים שמכירים את התחום. מכיוון שהקורסים מכשירים שדרי ספורט מומחים קריינים אלה חייבים גם ללמוד מידע רב כדי להעביר לצופים ולמאזינים כמן כן, צריך להיות מישהו שלא יאבד את העשתונות בקלות לנוכח הקורה על המגרש ויכול להשתלט בקלות על כל שידור.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

היכן לומדים קריינות ספורט?

אנשים שחשובים שהם יכולים להיות קרייני ספורט טובים יכולים למצוא כמה וכמה קורסים מקצועיים כאלה, כשטווח המחירים יכול לנוע בין 2,000 ל-5,000 ₪, תלוי בזמן שמושקע בקורס ובהכשרה. בדרך כלל חייבים כמה חודשים של הכשרה שכוללת בין היתר פיתוח קול, הגייה, נושאים מקצועיים ועובדה באולפן ועם מיקרופון. כשאתם בוחרים קורס קרייני ספורט ודאו שיש בו מורים מומחים בתחומם שיש מאחוריהם ניסיון עשיר בתחום זה ובקריינות.

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *