פיתוח קול לנשים

הקול שלנו מבטא אותנו בצורה הטובה ביותר משום שהוא מאפשר לאחרים להכיר אותנו מעבר להופעה החיצונית מרגע שאנחנו מתחילים לדבר. עוצמת הקול שלנו, הגוון שלו, אופן ההגייה של מילים, הנשימה הנכונה והבטוחה, סגנון הדיבור ובאופן כללי גם המוזיקה של הדיבור שלנו ועד כמה אנחנו שמחים להשתלב בשיחה ולהתבטא. נשים רבות מתקשות לבטא את קולן ולדבר בחופשיות מסיבות שונות. אם זה משום שהן רגילות לעבוד בסביבה גברים שמשתלטת על השיחה ואם זה בגלל סיבות חברתיות או אישיות שאינן מעודדות אותן להתבטא ולדבר. מצד שני, אנחנו מכירים את הנשים שמדברות בצורה שאינה נעימה לנו בגלל הקול הנשי הגבוה או הנטייה לצעוק או הצרידות שמאפיינת מורות או נשים שמדברות ונואמות הרבה. המשותף לכל נשים אלה הוא הצורך בקורס ללימוד פיתוח קול לנשים שיכול לסייע להן מאוד ללמוד לדבר נכו, להשתמש היטב בכל חלקי מערכת הדיבור, מהסרעפת ושרירי הבטן ועד מיתרי הקול.

יתרונות לימודי פיתוח קול לנשים

לנשים שאינן מרשות לעצמן לדבר, או משתמשות לא נכון במיתרי הקול שלהן, או אף לשיר במקרה שהן תמיד רצו לעשות זאת אבל חששו מכך, מומלץ לפתח את הקול שלהם בעזרת מומחה לפיתוח קול היתרונות רבים מאוד.

  • העצמה נשית – מרגע שלומדים פיתוח קול לנשים הקול נשמע אחרת לגמרי. חלק מהלימודים כולל גם יציבה נכונה ותרגילים לתמיכה במערכות שרירי הליבה. כך שכל הדרך שבה אישה מציגה את עצמה, הולכת ויושבת נראית אחרת לגמרי, בטוחה יותר בעצמה. המנעד הקולי שלהן נפתח לרווחה ומאפשר להן להשתמש בגווני קול רבים יותר ואף להישמע צלולות ורמות בדיוק כמו קול של גברים.
  • שמירה על הקול – הצטרדות היא רעה חולה שיש למנוע אותה ככל שאנחנו מתבגרים. קול צרוד מאפיין אנשים זקנים וכנראה אי אפשר לגמרי למנוע זאת אבל במידה רבה מאוד אפשר למנוע את ההצטרדות הבלתי נמנעת אצל מי שמשתמשת רבות בקולה. מכיוון שלכל אחת יש את הגוון שלה ואת מבנה מיתרי הקול שלה, אי אפשר לדעת גם אצל מי יתפתחו בעיות בריאות בגלל שימוש יתר לא נכון בגרון, ולכן כדאי להקדים רפואה למכה וללמוד שימוש נכון בתיבת התהודה שלנו.
  • להישמע טוב יותר גם בעבודה – הביטחון העצמי שלנו משתפר כאשר אנחנו נשמעים בטוחים יותר בעצמנו. נשים שעובדות בתפקידי ניהול וזקוקות לקול סמכותי ואסרטיבי אבל נעים יכולות להגיע ליותר הישגים בעזרת קול שנשמע כזה. קול שאינו תואם את התפקיד ואת היכולות שלכן יכול גם לפגום בייצוגיות שלכן וזה משהו שבהחלט אפשר לשפר.

פיתוח קול

כיצד מתנהל שיעור פיתוח קול

שיעורי פיתוח קול מתחלקים לחלקים התיאורטיים ולחלקים המעשיים, כאשר התיאוריה היא החלק הקצר משום שפיתוח קול דורש תרגול רב מאוד וכמעט יום יומי, מבלי להפסיק. התרגילים כוללים הכל – יציבה נכונה, שימוש בשרירי ליבה ושרירי מערכת הקול, תרגילי חימום שמלמדים איך להכין את הגרון לקראת דיבור ממושך, לימודי מנעד קולי והרחבתו, שימוש בכל חלקי מערכת הקול ולא רק מיתרי הקול בגרון, הגייה נכונה של עיצורים ותנועות תוך כדי פתיחת הפה בצורה המיטבית כדי שהמילים יישמעו ברורות, נשימה סרעפתית נכונה לעומת נשימה ריאתית, דיבור נכון.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

היכן ניתן ללמוד קורס לפיתוח קול

פיתוח קול אפשר ללמוד בכל גיל ובכל מקום. נהוג בדרך כלל ללמוד אצל מורים פרטיים אבל יש גם מקהלות ובתי ספר למוזיקה וקונסרבטוריונים שבהם יש שיעורים לקבוצות. מחיר שיעורים לפיתוח קול מאוד גמישים, תלויים ברמה של התלמיד ובמורה עצמו ועד כמה הוא מומחה. המחירים נעים בדרך כלל בין 100-200 שקלים.

אולי יעניין אותך גם:

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!