פיתוח קול

קורס פיתוח קול

אם יש לנו קולות נעימים באופן טבעי, למה לנו ללמוד פיתוח קול, למעשה? ומי צריך ללמוד פיתוח קול? הרי קולות יפים ומיוחדים הם תמיד נעימים לאוזן ואנחנו מתייחסים אליהם כאל פסקול ייחודי בפני עצמו, כאשר קריינים מסוימים וקולותיהם נחרטים לנו בזיכרון. חשוב לנו לשמוע קולות טובים כאשר הם מתקשרים אצלנו עם אירועים מסוימים. כך שאלה אנשים מקצוע שזקוקים לפיתוח קול מיוחד כדי להתפרנס נכון מהכישרון שלהם. קורס פיתוח קול עוזר להם להביע טוב יותר את הדקויות והרבגוניות שנחוצה בזמן קריאת טקסטים, בזמן דיבוב דמויות, העברת רגשות והתרשמויות בצורה משכנעת, ומיצוי כל הפוטנציאל שלהם כאנשי מקצוע בתחום הקריינות.

חשוב ללמוד פיתוח קול גם כדי לא לשחוק את מיתרי הקול

מלבד זאת, אנחנו מכירים זמרים בעלי קול מיוחד ואנחנו יודעים שזמרים, שחקנים וקריינים הם אנשי המקצוע שזקוקים לקורס פיתוח קול כדי לפתח את המיומנויות שלהם, ללמוד חדשות ולהביא את הקול שלהם למיצוי הפוטנציאל שלו מבלי להזיק לו ולשחוק את מיתרי הקול. גם זו סכנה מסוימת של המקצוע משום שכאשר לא משתמשים בקול נכון עלולים להזיק לו. כולנו מכירים מורים שהצטרדו עם השנים בגלל צעקות או שימוש לא נכון בקול שלהם. זו סיבה נוספת ללמוד קורס פיתוח קול.

פיתוח קול

מה לומדים בקורס פיתוח קול?

קורס פיתוח קול מעביר נושאים שונים וחשובים מאוד למי שמשתמש בקולו בתחומים שונים, הן בתקשורת והן באמנויות. השיעורים מגוונים ונוגעים בנושאים רבים וחיוניים מאוד לאנשי הקול. הנושאים האלה חיוניים גם לזמרים, גם לשחקנים וגם לקריינים.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

נושאי הלימוד בקורס פיתוח קול:

  • נושאים הקשורים לתיאוריה בפיתוח קול כדי להבין מה מותר לעשות ומה לא – מנעד הקול שלכם, חוש השמיעה וההאזנה לקולות. האנטומיה שלנו והפיזיקה של הסאונד והתהודה.
  • תרגילי נשימה ואימונים לחיזוק הסרעפת – קול הוא הוא מה שמיצרי הקול מוציאים מהם אבל המקור שלו הוא האוויר היוצא מהריאות ומהסרעפת. שימוש נכון בקול ובתיבת התהודה שמיתרי הקול נמצאים בתוכה – הגרון, הפה וחלל הפה – מוציא מאתנו את הקול הנכון. שימוש נכון כזה יכול גם לגוון את הקול ולהוציא ממנו מגוון גדול יותר של צבעים קוליים. אנחנו משתמשים בנשימה נכונה כדי לא לאבד אותה באמצע הטקסטים הארוכים, אנחנו לומדים לנשום כמו שצריך כדי להחזיק מעמד בזמן שירה או קריאת טקסטים שונים. תרגילי נשימה מאפשרים לנו שלוט בשרירים הבטן, הסרעפת והחזה כיד לתאם את האוויר ומיתרי הקול.
  • תרגילי חימום לקול – הקול שלנו נשמע במיטבו כאשר הוא מתורגל ומחומם מספיק. בבוקר כשאנחנו קמים אנחנו נשמעים אחרת לגמרי מאשר במהלך היום כשהקול שלנו כבר מתורגל יותר. בקורס פיתוח קול לומדים לאמן את מיתרי הקול להתחמם ולהשתמש בהם מבלי להינזק. ללא חימום הקול מיתרי הקול עלולים להישחק כשהם נדרשים למאמץ יתר שכזה ולכן חובה ללמד אותם להפיק קול מבלי ליצור עומס יתר.
  • דיקציה והגייה נכונה – הגייה נכונה חיונית לכל מי שלומד פיתוח קול ורוצה להישמע ברור ונכון. ללא דיקציה טובה המילים נבלעות אחת בתוך השנייה. במקרה הטוב נשמע בליל של מילים ולא נוכל להבין כלל מה אומרים ובכך תיפגע ההנאה שלנו מהשיחה, ובמקרה הרע המילים יישמעו אחרת לגמרי ועלולות להטעות את המאזינים והצופים. תרגילי הגייה נכונה מלמדת להבחין בין האותות הדומות וכתוצא המך לבטא נכון את המילים מבלי לגרום לאי הבנות.
  • עבודה נכונה מול מיקרופון ומצלמה – חלק חשוב מהעבודה מחייב לעבוד נכון עם מצלמה ומיקרופון, מבלי להיבהל או לדבר חלש מדי ולא לתוך המיקרופון. חלק מפיתוח הקול והקריינות הנכונה מחייב לדבר נכון מבלי לצעוק או ללחוש למיקרופון.

היכן לומדים פיתוח קול?

פיתוח קול אפשר ללמוד במגוון גדול של מקומות והכשרות. יש קורסים ומכללות, חלקם מיועדים לאנשי מקצוע בתחום הקריינות, חלקם מיועדים לזמרים וחלקם למדבבים ולשחקנים. חשוב למצו אמורים שאכן למדו זאת בעצמם והם בעלי הכשרה וניסיון רב, שם מוכר מקצועית שגם יש לו תלמידים מוכרים בתחום שיכולים להעיד על טיב העבודה שלו. שיעורים פיתוח קול יכולים להיות פרטניים ולעלות בין 100-200 שקלים, לבין קורסים שיכולים לעלות בין כאלפיים שקלים ועד 4,000 שקלים, תלוי במשך ההכשרה ובמספר השעות. ודאו שתכנית הלימודים כוללת כל מה שנחוץ לכם וגם אבחון של הקול שלכם ויכולותיכם.

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *