לימודי קריינות – האם זה מתאים לכם?

מהם לימודי קריינות? וכיצד תדעו האם לימודים כאלה מתאימים לכם? במאמר הבא תוכלו לדעת את התשובות.

מכירים את הקריין המבדח ששואל בקול רדיופוני אם אתם 'אוהבים נקניקיות'?! קריינות בעולם התקשורת אינה קרובה לאותו קריין מליצי. קריינות היא דמות מכובדת בעולם התקשרות והיא של אדם שתפקידו להקריא את החדשות באופן רהוט, להעביר מידע לציבור, לקריין פרסומות והוא חייב להיות בעל קול רדיופוני, מיוחד ובעל רהיטות ואיכויות גבוהות.

מהם תפקידי הקריין?

תפקידו של קריין היה מאז ומתמיד היה תפקיד איכותי, בין אם תפקידו היה להעביר את שידורי החדשות המהותיים לחיי היום יום שלנו, ובין אם תפקידו היה לקריין תשדיר שירות.

קריינות מובילה את הקריין לשדר ברדיו, בטלוויזיה, מול קהל בשידור חי, על הבמה ובכל מקום בו הוא נדרש ורוצה. קריינות מובילה את העוסקים בה לתפקידים בכירים וכמובן משתלמים במיוחד בתחום התקשורת.

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אז כיצד תדעו אם לימוד הקריינות מתאימים לכם?

על מנת לדעת אם לימודים מסוג זה מתאימים לכם חשוב לשים לב לכמה אלמנטים:

יכולות ווקאליות – בדקו לב אם הקול שלכם צלול ונקי. נסו להיזכר אם אי פעם החמיאו לכם על קולכם ואם הוא נעים לאוזן. בדרך כלל אנשים שניגשים לקורס ללימוד קריינות, מקבלים כלים כדי להפוך את קולם לנעים וצלול יותר.

יכולות משחק – קריינים בדרך כלל אוהבים את עולם הבמה ואת המצלמה. לכן הם מסוגלים לעבוד בתחום זה שנוגע בתחום המשחק אך הוא כולל רצינות והגשה של הטקסט אל מול הקהל.

יכולות קליטה וקריאה מהירה – כדי להיות קריין חשוב להיות בעל יכולות קריאה וקליטה מהירה וזאת בשל הצורך לקרוא טקסטים במהירות וללא שגיאות.

הבנת הטקסטים בעברית ובאנגלית – חשוב לדעת לקרוא נכון טקסטים בעברית ובאנגלית כדי לדעת לקרוא נכון את הטקסטים המוגשים לכם.

אז מה לומדים בלימודי קריינות?

בלימודי קריינות מכשירים את התלמידים לקריינות בטלוויזיה וברדיו ובכלל מול קהל. התלמידים המתנסים בקריינות, מתנסים בשיעורים עיוניים ומעשיים והם מתמקצעים בתחום על ידי מורים מקצועיים. התלמידים לומדים בשטח ומקבלים כלים חיוניים למקצוע. בכך הם מוכנים לעבודה בתחום ומתברגים איליו בקלות. בין הנשאים הנלמדים בקורסי קריינות: פיתוח קול, התנהגות באולפן, לשון ועקרונות השפה, דיקציה, ניתוח טקסט, הגשת תכניות טלוויזיה הגשת תכניות רדיו ועוד.

Dubbing

לקבלת פרטים נוספים על הלימודים שלנו יש למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם!

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *